Profesori

Limbă și comunicare -  Președinte: SIPOS EMOKE -  Limba română

                                                    Membri: Crăciun Călin – Limba română

                                                                 Papuc Anamaria – Limba română

                                                                 Popovici Elena Camelia – Limba română

                                                                 Ungvari Ramona – Limba română

                                                                 Korodi Eva - Limba engleză

                                                                 Oprea Maria – Limba engleză

                                                                 Poptamas Andra – Limba engleză

                                                                 Kraus Csenteri Emese – Limba engleză

                                                                 Naidin Simona – Limba franceză

                                                                 Fangli Ildiko – Limba germană

                                                             

 

            Limba și literatura maghiară – Religie

Președinte: BARABAS ZSUZSANNA – Limba maghiară

                                                 Membri:   Fabian Olga  – Limba maghiară

                                                                Kusztos Etelka – Limba maghiară

                                                                Iakab Edit – Religie reformată

                                                                Csákány Tünde – Religie romano-catoliocă

                                                                Barabasi Anna – Religie reformată

 

            Matematică și științe – Președinte: IFTENIE MARTA – Informatică

                                                   Membri: Gergely Elisabeta - Matematică

                                                                Kállay Tünde - Matematică - Informatică

                                                                Oprea Nicola - Matematică

                                                                Gliga Domnica - Fizică

                                                                Fakesch Ágnes - Electoradio - Fizică

                                                                Székely Ildikó - Chimie -Fizică

                                                                Coșa Daniela - Biologie – Chimie

                                                                Domokos Elisabeta – Biologie

                                                                Gyorfi Borbala - Biologie

                                                                Engel Olga - Matematică - Informatică

                                                                Lupu Ovidiu - Fizică

           

            Om și societate – Președinte: COVRIG CĂLIN – Istorie

                                          Membri:   Csorba Istvan – Istorie

                                                         Hejja Kinga – Istorie

                                                         Cengher Adriana – Geografie

                                                         Grosz Kinga – Geografie

                                                         Nagy Ilona – Științe socio-umane

                                                         Haller Ildiko – Științe socio-umane

                                                         Szanto Papp Robert – Educație vizuală

                                                         Pall Melinda – Educație muzicală

                                                         Cioba Henrietta – Educație muzicală

                                                         Ropotan Agafia - Religie

 

            Învățători, secția română -  Președinte: DRĂGAN ELENA – clasa a I-a A

                                                           Membri:   Căpușan Anamaria- clasa II A

                                                                          Stoica Huniadi Lidia clasa a III - a A

                                                                          Mureşan Adriana - clasa a IV - a A

                                                                          Pastia Corina - clasa a P A

 

            Învățători, secția maghiară – Președinte: Szocs Eniko – clasa a III-a B

                                                              Membri: Karp Ágnes – clasa II B

                                                                            Doczy Melinda – clasa a P B

                                                                            Takács Csilla – clasa a IV-a B

                                                                            Mátyás Emőke-Éva – I B

            Pregătire sportivă teoretică – Președinte: TRIF EDIT

                                                              Membri:   Herteli Gyorgy

                                                                             Buhlea George

                                                                             Matei Ioana

                                                                             Mihaly Sandor

                                                                             Szabo Margareta

                                                                            

                                                                           

Atletism – Președinte: BUHLEA GEORGE

                   Membri:   Barta Gombar Monika

                                  Graur Cristian

                                  Baczo Ladislau

                                  Szanto Ioan

                                  Szabo Francisc

                                  Csepan Gizella

 

Baschet – Președinte: TRIF GEORGE

                 Membri:    Trif Edit

                                Soos Tibor

                                Fodor Tiberiu

                                Nagy Isvan

 

Fotbal – Președinte: HERTELI GYORGY

               Membri:  Csiki Zsolt

                             Aldea Alexandru

                              Mihály Sándor

                              Beleni Iuliu

                              Șomfălean Claudiu

                              Kristály Hunor

                              Varó Gyula

                              Miclea Darius

                              Somfalean Flaviu

 

Gimnastică – Președinte: ȘANDOR MARIA MIHAELA – Gimnastică ritmică

                        Membri: Matei Ioana – Gimnastică ritmică

                                       Baciu Alina – Gimnastică rirmică

                                       Ghira Ioan – Gimnastică artistică

                                       Panczel Rudolf – Gimnastică artistică

                                       Iordache Julieta – Maestru balet

 

Handbal – Președinte: MUNTEAN ALINA

                   Membri: Vizi Jozsef

                                  Cociș Claudiu

                                  Biro Zitta

                                  Dăndărău Vlad

                                  Liana Costea